Топ-10 річкових терміналів України 2019 року

Автор: Андрій Муравський

27 опитаних нами річкових терміналів, розташованих на Дніпрі та Південному Бугу у минулому році перевалили 14,4 млн тонн вантажів, що на 17,7% більше, ніж у 2018 році. Термінали компаній «НІБУЛОН» та «Укррічфлот» все ще домінують – сумарно їхня частка становить понад 75%, проте найвищу динаміку росту демонструють так звані «оператори другої ліги

Топ-10 річкових терміналів України 2019 року

Організатори «Річкового Форуму» (агентство Food&Agri) оприлюднили результати власного дослідження щодо обсягів перевалених вантажів річковими терміналами України в 2019 році.

«Загалом 27 опитаних нами річкових терміналів, розташованих на Дніпрі та Південному Бугу у минулому році перевалили 14,4 млн тонн вантажів, що на 17,7% більше, ніж у 2018 році. Термінали компаній «НІБУЛОН» та «Укррічфлот» все ще домінують – сумарно їхня частка становить понад 75%, проте найвищу динаміку росту демонструють так звані «оператори другої ліги».

За нашими підрахунками, у 2019 році термінали, які не належать найбільшим гравцям, збільшили перевалку у порівнянні із 2018 роком на 60%. Приємно, що кількість нових гравців на ринку річкових перевезень щороку зростає», – розповідає аналітик агентства Food&Agri Андрій Муравський.

Співорганізатор «Річкового Форуму» Ігор Гошовський підтверджує, що упродовж останніх кількох років спостерігається поява нових гравців, які роблять інвестиції у річкову інфраструктуру. Є серед них як всесвітньовідомі бренди (наприклад, СOFCO), так і ті, які з’явилися нещодавно, але змогли вже стати відомими на ринку (як «Грейн-Трансшипмент»).

«За останні п’ять років обсяги вантажів, що перевозяться Дніпром потроїлись – з 4 до маже 12 млн тонн. Одним з головних драйверів такого зростання є агропродукція. Наприклад, у минулому 2019 році перевезення Дніпром зерна виросло на 54%. Тож як бачимо можливості річкових перевезень дуже цікавлять трейдерів та агровиробників, і нові річкові термінали активно ловлять цю сприятливу коньюктуру. Відтак ми прогнозуємо, що вже за результатами наступного року домінування «Нібулону» і «Укррічфлоту» в першій десятці найбільших терміналів не виглядатиме настільки тотально. Відразу три-чотири термінали інших компаній, що демонструють двократні темпи зростання, можуть увірватись у першу «десятку», – додає Ігор Гошовський.

Згідно даних Food&Agri перша десятка річкових терміналів України 2019 року а обсягом перевалки виглядає наступним чином:

1) Перевантажувальний термінал для перевалки зернових та олійних вантажів, м. Миколаїв («Нібулон») – 3,284 млн тонн

2) Київський річковий порт – 2,2 млн тонн.

3) Запорізький річковий порт («Укррічфлот») – 1,6 млн. тонн

4) Миколаївський річковий порт («Укррічфлот») – 1,2 млн. тонн

5) Дніпропетровський річковий порт («Укррічфлот») – 1 млн. тонн

6) Херсонський річковий порт («Укррічфлот») – 600 тис. тонн

7) Філія «Вознесенська» («Нібулон») – 556,9 тис. тонн

8) Кременчуцький річковий порт – 487 тис. тонн

9) Філія «Козацька» («Нібулон») – 408,6 тис. тонн

10) «Максігрейн», м.Херсон – 354,4 тис. тонн

Перша трійка річкових терміналів, що продемонструвала найкращу динаміку зростання серед 27 терміналів отримає спеціальні нагороди під час «Річкового Форуму 2020», що пройде у Києві 5 березня.

Захід пройде вже вдруге і збере як топ-менеджерів і власників річкових операторів, так і представників компаній-вантажовідправників. Очікується близько 200 учасників

«Щодо критеріїв методики відбору річкових терміналів, то ми розуміємо, що включення до цього переліку терміналу «Нібулон» у Миколаєві є дискусійним, адже цей термінал має більші глибини. Втім і інші річкові термінали, що розташовані в гирлах мають переваги: наприклад, коротке плече доставки на рейд морських портів. Тож включати чи не включати в аналіз гирлеві порти? Ми врішили, що чим більше даних опублікуємо – тим краще. Тим більше, що під час Форуму ми будемо нагороджувати термінали, що продемонструвати кращу динаміку росту і гирлевих терміналів серед таких у цьому році немає», - розповідає Андрій Муравський.


Проект Е40: в чому інтерес України та Білорусі

Проект Е40: в чому інтерес України та Білорусі

Автор: Андрій Муравський

Коментар Андрія Муравського для ubr.ua з приводу перспектив Проекту Е40

Читати більше
Судна під іноземним прапором на річках України в 2019 році: ріст удвічі

Судна під іноземним прапором на річках України в 2019 році: ріст удвічі

Автор: Андрій Муравський

У 2019 році вантажні судна під іноземним прапором більш ніж в два рази частіше заходили в українські річкові порти, ніж роком раніше і відповідно збільшили обсяг перевезених вантажів. Третина всіх перевезених цим флотом вантажів в минулому році склала експортна агропродукція. Такі дані отримало агентство Food&Agri PR, проаналізувавши одноразові заявки на захід в українські порти.

Читати більше
Агропродукція - головний драйвер  зростання перевезень Дніпром

Агропродукція - головний драйвер зростання перевезень Дніпром

Автор: Ігор Гошовський

У 2019 році перевезення Дніпром зерна виросло на 54%. Тож не дивно, що тема перспектив і поточних можливостей річкових перевезень дуже цікавить агровиробників.

Читати більше

Контакти

Телефон:

+38 (073) 0089771